Cecilia Winqvist
Cecilia är utbildad energiingenjör och kommer närmast från rollen som projektledare inom solcellsinstallationer, där hon arbetat sedan examen 2022.
– Jag blev inspirerad av att Kadesjös verkade vara en arbetsplats med mycket hög kompetens inom områden jag är intresserad av, kombinerat med ett stort samhällsengagemang och en familjär kultur. Där ville jag såklart jobba, säger Cecilia.
Det som lockar mest i den nya rollen är möjligheten att vara med och bidra till hållbara projekt som gör skillnad på riktigt.
– Jag ser fram emot att vara en del av projekt som bygger vårt samhälle på ett hållbart sätt. Möjligheten att bidra till ökad energi- och resurseffektivitet i byggprojekt är något jag verkligen brinner för.
När Cecilia inte arbetar hittar man henne ofta ute i naturen.
– Jag tränar löpning och orientering och tar gärna med familj och vänner ut på skogsutflykter.
Carl Damberg
Carl kommer närmast från Stockholm där han sedan 2019 arbetat i flera olika bolag och roller, de senaste åren främst som handläggare inom installationsprojektering. Flytten till Västerås blev en del av vägen till Kadesjös.
– Kadesjös har ett väldigt gott rykte i branschen och jag såg en möjlighet att få arbeta i ett väletablerat företag med stor bredd och kompetens. Det var en möjlighet jag gärna ville ta.
Carl ser fram emot att utvecklas tillsammans med sina nya kollegor.
– Det ska bli väldigt roligt att få arbeta tillsammans med kollegor med stor erfarenhet och bred kompetens i många olika typer av projekt.
Det som driver honom mest i arbetet är samarbetet.
– Jag brinner för att tillsammans med både kollegor och kunder genomföra lyckade projekt där alla bidrar mot samma mål.
På fritiden följer han gärna fotboll och framför allt sitt lag Arsenal.
Tatiana Augustsson
Tatiana kommer från entreprenadsidan där hon arbetat som installationselektriker på Assemblin. Kontakten med Kadesjös började genom en rekommendation från en tidigare kollega.
– Jag fick höra mycket positivt om Kadesjös och tog kontakt med elavdelningen. När jag träffade människorna här kände jag direkt att det var en arbetsplats där jag ville vara.
Tatiana ser fram emot att bidra med sina praktiska erfarenheter från installationsbranschen.
– Jag hoppas kunna bidra redan från dag ett med mina erfarenheter som elektriker och samtidigt fortsätta utvecklas i min nya roll.
Noggrannhet och kvalitet är viktiga drivkrafter i arbetet.
– Jag brinner för att göra ett noggrant och säkert jobb. Det är väldigt tillfredsställande när allt fungerar som det ska, från första kopplingen till sista kontrollen, och när kunden blir nöjd med slutresultatet.
På fritiden spenderar Tatiana gärna tid med familjen eller ute i trädgården.
Vi hälsar Cecilia, Carl och Tatiana varmt välkomna till Kadesjös och ser fram emot att följa deras fortsatta utveckling hos oss.
